Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Oferujemy lakierowanie proszkowe elementów stalowych, aluminiowych, ocynkowanych, żeliwnych. Lakierujemy w pełnej kolorystyce RAL o różnych stopniach połysku i strukturach, służą nam do tego farby proszkowe tylko od sprawdzonych dostawców i renomowanych:(Ripol, Pulver, IPG, Jotun, Tiger, WÖRWAG).

Do malowania proszkowego służą nam dwa piece:

  • duży piec do 6m w którym wypalane są bramy, ogrodzenia, balustrady, opierzenia dachowe rynny, parapety, regały metalowy, obudowy metalowe, sprzęt AGD, części samochodowe i wszelkie długie elementy metalowe,
  • mały służy do wypalania elementów drobnych takich jak ramy rowerowe, felgi, grzejniki elementy samochodowe, sprężyny, śruby, wkręty. Stosujemy lakiery proszkowe tylko od sprawdzonych dostawców i renomowanych firm takich jak Ripol, Pulver, IPG, Jotun, Tiger, WÖRWAG

Lakierowanie proszkowe jest nie tylko bardziej trwałe i ekonomiczne w porównaniu z malowaniem na mokro, ale również jest bardziej ekologiczne.

Krótko o lakierowaniu proszkowym Malowanie proszkowe polega na nakładaniu farby w postaci proszku na elementy metalowe, aluminiowe, ocynkowane. Farba proszkowa utrzymuj się na powierzchni elementów malowanych dzięki siłą elektrostatycznym. Każdy detal przed lakierowaniem proszkowym powinien być odpowiednio przygotowany i odtłuszczony. Następnie pomalowane detale są utwardzane w piecu lakierniczym w temperaturze od 180-200°C w rezultacie czego proszek ulega polimeryzacji i uzyskuje postać lakieru. Głównymi zaletami lakierowania proszkowego jest trwałość lakieru, zabezpieczenie pomalowanego detalu przed korozją, ścieraniem. Bardzo ważną zaletą jest również brak szkodliwych rozpuszczalników w farbach proszkowych, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

© 2016 P&K Patrycja Kozak | Design by W3layouts